ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
ONLINE PORADNA  na Vaše otázky odpovídá MUDr. Tomáš Fait
foto

Narozen roku 1971 v Praze, ukončil studium na 1. LF UK Praha v roce 1995. Od roku 1996 až do současnosti pracuje na Gynekologicko-porodnické klinice VFN v Praze u Apolináře.

FORMULÁŘ PRO ZASLÁNÍ DOTAZU

 Souhlasím s uveřejněním dotazu a odpovědi na této stránce.

2021-07-01 17:27:35 Petra Nová

OTAZKA Dobrý den, můj dotaz se týká krému Pharamtex. S přítelem jsme měli pohlavní styk. Beru pár let antikoncepcí, jsem v prvním dnu druhého týdne. V prvním týdnu jsem ale měla dvě průjmovité stolice, asi před třemi dny, a jelikož jsem panikař donutila jsem nás užít při styku ještě Pharamtex. Bohužel jsem si ale neuvědomila, že jsem předtím měla koupel s přísadou ,,pivní lázně". koupel byla vnější, nevyplachovala jsem pochvu vnitřně. Přítel do mě neejakuoval, hned jak jsem si to uvědomila jsme přestali, nebyl ani vyvrcholení blízko. Je nějaká možnost že by mohlo z takto narušené, byť dvojité ochrany dojít k otěhotnění? Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ Pokud takové nebezpečí je, tak minimální.

2021-06-30 18:35:58 Zde zadejte své jméno

OTAZKA A keď sa zatiaľ nerozpustili môžem ich používať aj keď neboli v chladničke? Alebo hrozí že nebude ucinny
ODPOVĚĎ Pokud mají zatím stejnou konzistenci, můžete směle použít.

2021-06-30 11:34:00 Zde zadejte své jméno

OTAZKA Dobrý deň. Ja by som sa chcela spýtať či počas týchto teplých dní, horúčav je dobre nejak specialejsie skladovať pharmatex? Lebo aj vo vnútri bola teplota vyššia aj do 28 stupňov či to môže nejako narušiť účinnosť liečiva? Cipky neboli rozpustene, nesvietilo na ne sklnko..boli v skrini v tieni. No napriek tomu sa radsej opytam. Prípadne ak mi viete poradiť či aj kondómy sa môžu takto narusit Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
ODPOVĚĎ Kondomů teplo nevadí. Pharmatex patří do chladničky. Hrozí změna rozpouštění.

2021-04-24 15:16:50 Simona

OTAZKA dobrý den, zavedla jsem globuli Pharmatexu a za několik minut jsem cítila, že ze mě ten zbytek vypadl při chůzi a něco i vyteklo. zavedla jsem zpět, poté proběhl styk, může to snížit účinnost, když se ve mně nerozpustil celý? Děkuji za odpověď
ODPOVĚĎ Ne. Přebytečný materiál prostě odtéká.

2021-04-04 15:44:15 Vašek

OTAZKA Dobrý den pane doktore, chtěl bych se vás zeptat, jaká je přibližná pravděpodobnost otěhotnění když jsme zavedli jednou i lubrikační gel od BIONE. Kvůli bolestivému sexu jsem na to omezení zapomněl a tedy zavedl v tom zápalu určité množství lubrikantu. Styk byl přerušovaný, myslíte že mohlo dojít k narušení filmu a tím pádem se nemuselo zničit byť i minimální množství případných "kapek lásky"? Děkuji za odpověď
ODPOVĚĎ To nejsem schopen vyčíslit. Ke nsížení účionnosti jistě došlo, ale nedá se říci jakou měrou. Záleží i na fázi cyklu partnerky.
<-- Starší ---- Novější -->
Nejčastěji kladené dotazy

Co je nehormonální lokální antikoncepce?

Jedná se o antikoncepční metodu, která přímo likviduje spermie ve vagině.

Jak Pharmatex® funguje?

Pharmatex® se zavede do vagíny v souladu s návodem před pohlavním stykem. Poté jeho účinná látka benzalkonium chlorid přímo likviduje spermie narušením jejich buněčné membrány v oblasti krčku (místo kde bičík spermie přechází ve hlavičku). Tím dojde k dekapitaci spermie a jejímu odumření.

Jaké jsou výhody této antikoncepční metody?

Především jde o naprosto lokální (místně působící) metodu, která nemá žádný vliv na fyziologické pochody v těle ženy.

Obsahuje Pharmatex® nějaké hormony?

Ne, Pharmatex® žádné hormony neobsahuje!

Přiberu po užívání Pharmatexu na váze?

Pharmatex® působí čistě lokálně, nepřechází tudíš do krve ani mateřského mléka a nemá žádný systémový dopad na organismus, Vaši váhu ani nezpůsobuje systémové nežádoucí účinky.

Jak moc je Pharmatex® spolehlivý?

Řada studií prokázala, že spolehlivost Pharmatexu je srovnatelná se spolehlivostí mikropilulky nebo nitroděložního tělíska.

Co když jsem užila Pharmatex už jako těhotná?

Tím, že je účinek Pharmatexu striktně lokální, nemá ani žádný nepříznivý účinek na lidský plod.

Jak mne tato metoda ochrání před sexuálně přenosnými chorobami?

Nejspolehlivější metodou ochrany před pohlavními chorobami (STD) je kondom. Obě metody lze ale kombinovat a Pharmatex® výrazně zvyšuje spolehlivost kondomu. Sám o sobě Má Pharmatex® baktericidní a antivirotické účinky na některé kmeny virů a bakterií a snižuje tak pravděpodobnost přenosu některých pohlavních chorob.

Jak složité je používání?

Způsob použití Pharmatexu je jednoduchý, ale je třeba dodržet některá doporučení:
  • Zavádějte Pharmatex® před pohlavním stykem
  • Zaveďte novou dávku Pharmatexu před každým opakovaným stykem
  • Mějte na paměti dobu účinnosti Vámi používané formy
  • Pro hygienu před a po styku použijte pouze čistou vodu, neprovádějte výplachy nejméně 2 hodiny po styku.
  • 2 hodiny před stykem a po styku se vyvarujte použití mýdla v intimní hygieně.