ONLINE PORADNA  na Vaše otázky odpovídá MUDr. Tomáš Fait
foto

Narozen roku 1971 v Praze, ukončil studium na 1. LF UK Praha v roce 1995. Od roku 1996 až do současnosti pracuje na Gynekologicko-porodnické klinice VFN v Praze u Apolináře.

FORMULÁŘ PRO ZASLÁNÍ DOTAZU

 Souhlasím s uveřejněním dotazu a odpovědi na této stránce.

2021-11-07 12:23:22 Alenka

OTAZKA Dobrý deň. Ja by som sa chcela s pánom doktorom poradiť. Užívam macmiror vaginalne tablety. koľko má byť odstup od pharmatex po skončení liečby? Lebo mám pocit akoby sa ťažšie resp. Dlho vyplavovali.. Keď liečba skonci v pondelok. Teda pondelok ako posledný deň aplikácie globulky utorok nič a v stredu už môžem použiť pharmatex alebo radšej ešte dlhšie pockat,? Ešte mám otázku v tejto súvislosti ma napadlo by ešte v ten utorok nebolo vhodné si urobiť výplach trebárs Rosalginom ??? Ešte posledna otázka v pribalovom letáku sa na macmirore nepísalo či je riziko pretrhnutia kondómu. Či macmiror môže poškodiť kondóm? Nakoľko striedame obe metódy ochrany aj pharmatex aj kondóm. Predtým na iných tabletkách sa to vždy uvádzalo tu nie. Ak je riziko tak ako dlho trvá? Ospravedlňujem sa za obsirnu otázku.no budem veľmi vďačná za odpoveď. Prajem krásny deň a ešte raz ďakujem
ODPOVĚĎ Macmiror kondom nepoškodí. Odstup od poslední globule Macmiroru a první aplikací Pharmatex, alespoň 12 hodin. Odstup od výplachu Rosalgin ideálně 12 hodin, minimálně 2 hodiny.

2021-07-24 20:53:02 Tánička

OTAZKA Dobrý deň pán doktor. Ja mám otázku ohľadne mydla Betadine. Po intim. holení som sa ním umyla a na druhý deň použila Pharmatex. Teraz čítam na nete že jod sa nesmie v žiadnom prípade stretnúť s pharmatex. Od Betadine k pharmatexu prešlo cca 19 hodín. Mám obavy či je to dosť? Výplach s betadine som si nerobila len umyvala Ďakujem.
ODPOVĚĎ To je dostačující odstup. Při zevní aplikaci stačí odstup 2 hodiny.

2021-07-14 11:19:45 Iva

OTAZKA Muze se Pharmatex kombinovat s kondomy Lelo hex? Lubri.měl být na vodní bázi myslim. nevim... je dost spolehlivy?
ODPOVĚĎ Ano, tato kombinace je možná a spolehlivost kondomu zvýší.

2021-07-11 18:18:22 Jana Adamová

OTAZKA Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou hygienu po styku mohu provést? Chápu že dvě hodiny po žádné mýdlo. Mohu ale provést opláchnutí vnějších pohlavních orgánů čistou vodou a otřít vytékající krém? Nenaruší to účinek? Děkuji.
ODPOVĚĎ To samozřejmě můžete.

2021-07-09 14:24:33 Monika

OTAZKA dobry den. chtěla bych se zeptat na Rosalgin a výplach pochvy. muze se používat den před Pharmatexem? je to bezpečné?
ODPOVĚĎ Ano odstup jednoho dne je dostatecny.
<-- Starší ---- Novější -->
Nejčastěji kladené dotazy

Co je nehormonální lokální antikoncepce?

Jedná se o antikoncepční metodu, která přímo likviduje spermie ve vagině.

Jak Pharmatex® funguje?

Pharmatex® se zavede do vagíny v souladu s návodem před pohlavním stykem. Poté jeho účinná látka benzalkonium chlorid přímo likviduje spermie narušením jejich buněčné membrány v oblasti krčku (místo kde bičík spermie přechází ve hlavičku). Tím dojde k dekapitaci spermie a jejímu odumření.

Jaké jsou výhody této antikoncepční metody?

Především jde o naprosto lokální (místně působící) metodu, která nemá žádný vliv na fyziologické pochody v těle ženy.

Obsahuje Pharmatex® nějaké hormony?

Ne, Pharmatex® žádné hormony neobsahuje!

Přiberu po užívání Pharmatexu na váze?

Pharmatex® působí čistě lokálně, nepřechází tudíš do krve ani mateřského mléka a nemá žádný systémový dopad na organismus, Vaši váhu ani nezpůsobuje systémové nežádoucí účinky.

Jak moc je Pharmatex® spolehlivý?

Řada studií prokázala, že spolehlivost Pharmatexu je srovnatelná se spolehlivostí mikropilulky nebo nitroděložního tělíska.

Co když jsem užila Pharmatex už jako těhotná?

Tím, že je účinek Pharmatexu striktně lokální, nemá ani žádný nepříznivý účinek na lidský plod.

Jak mne tato metoda ochrání před sexuálně přenosnými chorobami?

Nejspolehlivější metodou ochrany před pohlavními chorobami (STD) je kondom. Obě metody lze ale kombinovat a Pharmatex® výrazně zvyšuje spolehlivost kondomu. Sám o sobě Má Pharmatex® baktericidní a antivirotické účinky na některé kmeny virů a bakterií a snižuje tak pravděpodobnost přenosu některých pohlavních chorob.

Jak složité je používání?

Způsob použití Pharmatexu je jednoduchý, ale je třeba dodržet některá doporučení:
  • Zavádějte Pharmatex® před pohlavním stykem
  • Zaveďte novou dávku Pharmatexu před každým opakovaným stykem
  • Mějte na paměti dobu účinnosti Vámi používané formy
  • Pro hygienu před a po styku použijte pouze čistou vodu, neprovádějte výplachy nejméně 2 hodiny po styku.
  • 2 hodiny před stykem a po styku se vyvarujte použití mýdla v intimní hygieně.